Sviťte za pár korun

Potřebujete do své domácnosti nakoupit svítidla, ale nejste si jistí, po čem přesně sáhnout? Jak se od sebe liší klasické žárovky oproti led zářivkám? Pokud jste ještě nikdy světlo nekupovali, tak v této oblasti pravděpodobně tápete. Je to však poměrně jednoduché. Klasické žárovky jsou otázkou minulosti, zatímco moderní led zářivka je současnost a budoucnost.

žárovka na obloze

Benefity, které si zamilujete

Jaké jsou hlavní benefity led zářivky? Je jich opravdu spousta. Lidé po nich však sahají zejména kvůli tomu, že jsou finančně výhodné. Přeci jenom, nižší částka na faktuře bude tím prvním, čeho si všimnete. Určitě taky stojí však za zmínku i vyšší šetrnost k životnímu prostředí nebo třeba nižší frekvence výměn, kvůli tomu, že tyto žárovky tak často nepraskají. Potěšující je samozřejmě i velký výběr, můžete si vybrat z mnoha různých kusů, které se od sebe odlišují nejrůznějšími parametry, a tím získat ideální svítidlo přímo do vaší místnosti. Pojďte si tedy shrnout alespoň ty nejzákladnější výhody těchto svítidel.

  • Ušetříte svou peněženku, a to výrazným způsobem, faktury budou o mnoho nižší, než jste vůbec očekávali
  • Díky tomu, že mají žárovky vysokou životnost, je nebudete muset tak často měnit
  • Právě díky nižší četnosti výměn budete vytvářet méně odpadu, a tím šetřit i životní prostředí a naši planetu
  • Vysoká svítivost, rozmanité úhly záření a další parametry, ze kterých můžete vybírat
  • Bílé nebo teplé světlo, záleží, do jakých místností žárovky nakupujete

svíčka v dlaních

Vyšší cena, ale vyšší úspora

Na led zářivce se vám možná zprvu nebude pozdávat trošku vyšší cena, než jste u světla zvyklí. Ano, pořizovací náklady jsou o něco vyšší, avšak je to kompenzováno právě tím, že budete platit mnohem méně za energie. V závěru tedy ušetříte spoustu peněz, ačkoliv to není na první pohled patrné. Stačí vzít do ruky kalkulačku a vypočítat si tu úsporu, která rozhodně není zanedbatelná.

3/5 - (1 vote)