Nezapomeňte na ostatní bazénová příslušenství

Jestliže uvažujete o pořízení zahradního nebo vnitřního bazénu či vířivky, musíte mít na paměti, že bude zapotřebí poohlédnout se i po základním nebo ostatním bazénovém příslušenství. Mnozí lidé mají o bazénech zkreslenou představu, je to do jisté míry způsobeno i tím, že navštěvují veřejné plavecké bazény a aquaparky, kde je technické zázemí běžným návštěvníkům skryto. Ti se pak mohou domnívat, že se voda udržuje čistá „sama o sobě“, že stačí ji dostatečně chlorovat, zkrátka nedomýšlí tyto skutečnosti do detailů. 
dívenka v bazéně
Filtrace – jedna z prvních záležitostí, po které musíte sáhnout, aby voda byla průzračně čistá, a aby se zážitek uvnitř nádrže proměnil na relaxační pohodu. Součástí tohoto příslušenství jsou filtrační nádoby a náplně ve formě písku, zeolitu nebo speciálních polyetylenových kuliček. Filtrační mechanismus je poháněn čerpadlem.
Čerpadlo – je úzce spojeno s filtrací, kam vhání vodu v nepřetržitém cirkulačním režimu. Podstatný je především jeho výkon, který musí být dimenzován podle objemu nádrže. Součástí čerpadel jsou i výměnné koše, které zachycují drobné nečistoty.
květ na hladině
Tepelné čerpadlo – jestliže toužíte po stabilní teplotě vody, aby byla příjemná i v chladnějších dnech, můžete zvolit tepelné čerpadlo vzduch – voda. V kombinaci se zastřešením můžete bazén využívat v průběhu celého roku s výjimkou zimních měsíců. Tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby vodu buď ohřívala, nebo naopak ochlazovala.
Zakrývací a zazimovací plachty – ve dnech, kdy je nádrž nevyužita, je nutné vodní hladinu chránit před spadem prachu a drobných nečistot. K tomu poslouží krycí a solární plachty s dlouhou životností, vyrobené ze speciálního polymeru. Vyrábí se v různých tvarových variacích a mohou se dodávat i s navijáky pro snazší manipulaci.
Další nezbytné pomůcky – těmi mohou být schůdky, teleskopické trubky a sady na čištění, kartáče, síťky, bazénové vysavače, speciální tlakové hadice, dávkovače chemie, solinátory, UV lampy, teploměry, zazimovací příslušenství atd. Výrobci pamatují skutečně na každičký detail, aby se pobyt pod vodou stal příjemným prožitkem.

3.2/5 - (5 votes)